czwartek, 12 grudnia 2013

Porozmawiajmy o języku: wprowadzenie [1]

Witam wszystkich,
dzisiejszym postem chciałabym rozpocząć coś nowego, niebezpośrednio połączonego z książkami, aczkolwiek myślę, że pomysł zostanie przyjęty całkiem pozytywnie. Pomyślałam, że co tydzień (konkretny dzień jeszcze ustalę, zobaczę, kiedy mam najwięcej czasu) na blogu pojawiać się będą wpisy poruszające tematykę poprawnego używania konkretnych zwrotów, rozróżniania słów, pomagające uniknąć popełniania błędów językowych. Dlaczego? 
Otóż odkąd pamiętam, bardzo interesuję się językiem i jego poprawnym stosowaniem. Inspiracją i autorytetem w tej kwestii jest dla mnie prof. Jerzy Bralczyk, którego bloga oglądam z zamiłowaniem. Staram się kopać i wywęszać coraz to nowe zagadnienia i dowiadywać się, gdzie popełniałam błąd. 
Chcę się z Wami dzielić swoimi spostrzeżeniami. Nie odbierajcie tego jako wywody kogoś, kto uważa, że pozjadał wszystkie rozumy - nie! Ja nawet nie studiowałam językoznawstwa (chociaż ten kierunek kusi, oj kusi ;)). Potraktujcie to jako ciekawostki, które sama, w niektórych przypadkach, niedawno odkryłam. 
Mam nadzieję, że propozycja zostanie odebrana optymistycznie. Dziś tylko wprowadzenie, od następnego tygodnia ruszam z pierwszym zagadnieniem. Jeżeli ktoś chciałby, abym poruszyła daną kwestię - proszę o pisanie e-maila, a ja zobaczę, co da się z tym zrobić ;) 
Pozdrawiam!

Reakcje:

2 komentarze:

  1. Podoba mi się Twój pomysł, z zainteresowaniem będę śledzić językowe dylematy, tym bardziej że często mnie dopadają :-)

    OdpowiedzUsuń