czwartek, 5 stycznia 2012

Kącik muzyczny part 3

...albo, jeśli liczyć razem z tymi na bloxie, part 6. 
Był David Bowie
Było Paramore
Był Green Day.
Był Flyleaf.
Był Joy Division
Teraz czas na... Archive
Obojętnie, jaka pora roku. Obojętnie, jaka godzina. Wszystko jedno, jaki mam nastrój. Archive, zwłaszcza jedna piosenka, o której zaraz napiszę, wprawia mnie i tak w melancholię. Zaczynam myśleć o różnych rzeczach - zarówno tych błahych, jak i istotnych. 
Archive* to brytyjski zespół muzyczny. Został założony w Londynie w 1994 roku przez D. Keelera i D. Griffithsa. Archive łączy ze sobą wiele gatunków - trip-hop, post-rock, muzyka elektroniczna, rock progresywny. 
Pierwszym albumem wydanym przez ten zespół jest ,,Londinium" (1996), trzy lata później ,,Take My Head" (1999), po kolejnych trzech wiosnach ,,You All Look the Same to Me" (2002). Następnie ,,Noise" (2004), ,,Lights" (2006), ,,Controlling Crowds" (2009). Archive wydał także parę singli - ,,Again" oraz ,,Numb". Oba w 2002 roku. 
Pierwszy krążek został nagrany wraz z raperem Rosko Johnem i piosenkarką Royą Arab. Album ,,Londinium" był mieszaniną trip-hopu, muzyki elektronicznej, breakbeatu i harcore'u. Zdobył umiarkowane opinie u krytyków. Zespół rozpadł się po roku. W 1997 roku Keeler i Griffiths reaktywowali Archive wraz z Suzanne Wooder, nową wokalistką. Skutkiem tego był album ,,Take My Head", który reprezentował symfoniczny trip-hop i pop. 

No, ale po co tyle gadać. Przejdźmy do rzeczy. Piosenką, którą chcę Wam zaprezentować jest AGAIN (długa wersja). Posłuchajcie:

 Utworem tego zespołu  równie ważnym dla mnie jest KINGS OF SPEED. 


Po prostu... słuchajcie. Ja się rozpływam. A Wy? 

*zdjęcie z Internetu. Informacje o zespole z Wikipedii. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz