o mnie

Nazywam się Weronika Król. O książkach piszę od ponad czterech lat - najpierw na bloxie, następnie na blogspocie. Moją pasją od zawsze była literatura, a pierwszymi ulubionymi powieściami - Ania z Zielonego Wzgórza i Karolcia. Nie potrafię odpowiedzieć, jakie konkretne gatunki lubię - bo ja nie jestem wybredna. Łatwiej mi wskazać, jakich utwory unikam - historyczne (ale są wyjątki), paranormale i biografie, w których przedstawione zostały suche fakty. Ostatnio moje serce podbiła fantastyka. 
Mam fioła na punkcie ortografii, gramatyki, poprawności językowej, bardzo interesuję się tymi sprawami. 
Na co dzień, poza czytaniem, słucham punka i post-punka, spotykam się z bliskimi, obiecuję sobie, że pójdę na siłownię, co zawsze kończy się fiaskiem. 
Nie lubię wodolejstwa. Wolę napisać krótko, ale rzeczowo, niż w nieskończoność powtarzać to samo. 
Nie zamierzam się nikomu podlizywać.  Mówię/piszę wprost, co myślę. Szczerość to podstawa. 
Nie lubię komentarzy w stylu przeczytam/nie przeczytam/może. Uważam, że autorzy tego typu pisaniny wcale nie przeczytali recenzji, którą komentują. Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. 
Prowadzę prywatny notesik, w którym zapisuję najbardziej wartościowe cytaty z książek - ''na żywca", od razu, gdy je spotkam. 
Nie przywiązuję wagi do zakładek - mogę byle czym zaznaczyć, w którym miejscu skończyłam lekturę, byleby nie zaginać rogów ;) 
Mam duży dystans do siebie, wcale nie jestem taka poważna, jakie mogę sprawiać wrażenie ;) 

Dziękuję za każde wyświetlenie mojego bloga. Niezwykle miła jest świadomość, że ktoś czyta moje bazgroły ;) 
Mój e-mail - mcrox101@o2.pl

,,Nigdy nie upokarzaj tych, co są niżej od ciebie, bo nie wiadomo, czy nie spotkasz ich, kiedy będziesz spadał." - Jacek Piekara, ,,Młot na czarownice"

"Kryształowym kulom i lustrom wartość daje szlif. Tak samo jest z umysłami"  - J. Watanabe, ,,Za kwietnymi polami"
,,Każdy ma coś do stracenia. My tylko musimy to odkryć. Dumę. Opętanie. Punkt widzenia. Człowiek może je stracić za jednym zamachem." - W. Ferguson, ,,Hiszpańska mucha"

0 komentarze:

Prześlij komentarz