czwartek, 19 lipca 2012

Kącik muzyczny, tur 5. The Analogs

Wreszcie, po tylu zagranicznych zespołach, przyszła kolej na coś naszego, ojczystego. W części piątej kącika muzycznego zamierzam zaprezentować Wam mocny, uliczny punk rock w wykonaniu... The Analogs. Nie gwarantuję, że Wam się spodoba - jestem tego bardzo, bardzo ciekawa i czekam na opinie. 
The Analogs grają, jak już wspomniałam, street punk. Powstali w roku 1995 w Szczecinie. Są uważani za prekursorów tego gatunku w Polsce i do dnia dzisiejszego są jednymi z najbardziej lubianych. Zespół zabłysnął trafnymi i oryginalnymi tekstami Pawła Czekały, gitarzysty. Aktualnie The Analogs reprezentują Dominik Pyrzyna zajmujący się śpiewem, Jakub Krawczyk gitarą, Tomek Majorek - gitarą basową, Marcin Grzelak na perkusji i Paweł Czekała, grający na gitarze. Wydali aż trzynaście albumów, takich jak ,,Oi! Młodzież", ,,Poza prawem" i ,,Miejskie opowieści". 

Za każdym razem, kiedy tworzę notkę dotyczącą muzyki, chciałabym przedstawić Wam wszystkie piosenki danego zespołu, które lubię. Uwierzcie, że za każdym razem jest ich bardzo dużo. Nigdy dotąd nie miałam jednak tak dużego dylematu, jak teraz, bo tak naprawdę wszystkie utwory The Analogs lubię mniej więcej na tym samym poziomie. Zaprezentuję Wam dwie, których słucham najczęściej. 

,,Poza prawem" 


,,Strzelby z Brixton" - kojarzycie tytuł? To cover piosenki ,,Guns of Brixton" mojego ukochanego The Clash.


Warto również przesłuchać piosenki pod tytułem ,,Oi! Młodzież". 
Dziękuję za uwagę! 

Aha, nie wiem, o co chodzi z tymi datami postów - dodałam ten wpis o 3:44 19 lipca, a nie wczoraj. Nie rozumiem tego. 

2 komentarze:

 1. Patrząc na tytuł, byłam pewna, że The Analogs to jakaś brytyjska alternatywna kapela, a tu zaskoczenie. Lubię takie punkowe granie i aż mi wstyd, że wcześniej o nich nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano widzisz, tytuł jest dość mylny :))
   Cieszę się, że Ci się podoba!

   Usuń