środa, 12 stycznia 2011

Zapowiedzi i nowości ...

 Wydawnictwo MAG planuje w zimowo-wiosennych miesiącach wydać kilka naprawdę ciekawych pozycji. Wszystkie dane pochodzą ze strony oficjalnej wydawnictwa. Mam ogromną ochotę na całą serię Harris, Carey i oczywiście drugi tom "Rozkoszy nocy". 

Charlaine Harris "Definitywnie Martwy"

Tytuł:Definitywnie martwy
Autor:Charlaine Harris
Seria:Sookie Stackouse
ISBN:978-83-7480- 197-3
Tłumaczenie:Ewa Wojtczak
Oprawa:miękka
Format:125x195
Liczba stron:400
Rok wydania:26 stycznia 2011
Cena detaliczna:35,00 zł
Sookie nie posiada zbyt dużej rodziny, ze smutkiem więc przyjęła wiadomość o śmierci jednej z najbliższych krewnych. Dodatkowo, zaskoczyła ją nowina, że kuzynka Hadley, bliska faworyta wampirzej królowej z Nowego Orleanu, również stała się wampirzycą, toteż właściwie... już wcześniej w zasadzie nie żyła. Teraz jednak Hadley umarła śmiercią ostateczną i nieodwracalną, pozostawiwszy w spadku wszystkie swoje dobra właśnie Sookie. Sookie jedzie do wampirzej stolicy odebrać dziedzictwo i natychmiast naraża się na niebezpieczeństwo. Ktoś najwyraźniej nie chce, by zbyt dokładnie drążyła przeszłość kuzynki, a wśród otrzymanych rzeczy najprawdopodobniej znajduje się coś, czego wszyscy szukają. Sookie zatem znów jest w niebezpieczeństwie – tym razem zagrażają jej nie tylko wampiry, lecz także wilkołaki, które widocznie zapomniały, że dziewczynę mianowano przyjaciółką stada. Sookie musi walczyć o życie...
Powieści o kelnerce-telepatce Sookie Stackhouse to wspaniałe historie z amerykańskiego Południa zaludnionego barwnymi postaciami: ludźmi, czarownicami, wróżkami, wampirami, wilkołakami i zmiennokształtnymi. Niektóre z nich to istoty dobre, wiele jednak nastaje na życie innych, zarówno w nocy, jak i w dzień.Jaqueline Carey - "Potomek Kusziela"
Tytuł:Potomek Kusziela
Autor:Jaqueline Carey
Seria:
ISBN:978-83-7480-189-8
Tłumaczenie:Ewa Wojtczak
Oprawa:miękka
Format:135x202
Liczba stron:720
Rok wydania:26 stycznia 2011
Cena detaliczna:49,00 zł

„Chodzą słuchy, że spuścizną Kusziela jest zdolność dostrzegania wad w ludzkiej duszy i udzielania nieczułego miłosierdzia. Czuję to niczym cień na własnej duszy... Nękają mnie wspomnienia krwi, piętnowania i innych okropności, a także dziedzictwo okrucieństwa, które płynie w moich żyłach. Szeptem powtarzam sobie, że postaram się być dobry”. 
Prawdziwi rodzice Imriela de la Courcel to najbardziej nikczemni zdrajcy w dziejach, a jego przybrani rodzice, Fedra i Joscelin, są największymi bohaterami Terre d’Ange.  Imriel, uprowadzony, torturowany i sprzedany w niewolę jako mały chłopiec, jest księciem krwi, trzecim z kolei do tronu w kraju rozmiłowanym w pięknie, sztuce i uciechach cielesnych. Na dworze będącym rajem dla intrygantów nie brakuje tych, którzy pragną śmierci młodego księcia – za strachu, że odziedziczył po matce niebezpieczne dary i żądzę władzy. Dręczony przez mroczne pragnienia, dorastający Imriel podziela ich lęki. Osiągnąwszy pełnoletność, udaje się na poszukiwanie mądrości do Tyberium, gdzie wpada w sieć manipulacji i zbrodni. Tam też musi poddać się największej próbie: poznać swoją prawdziwą naturę.

Tytuł:Objęcia nocy
Autor:Sherrilyn Kenyon
Seria:Mroczny Łowca
ISBN:978-83-7480-198-0
Tłumaczenie:Maria Stępień
Oprawa:miękka
Format:125x195
Liczba stron:432
Rok wydania:9 lutego 2011
Cena detaliczna:35,00 zł

Talon był celtyckim wojownikiem, którego przeklęli starożytni bogowie. Po tym, jak zamordowano jego siostrę, Talon, umierając, zawarł pakt z boginią Artemidą. W zamian za możliwość dokonania zemsty na klanie, który go zdradził, oddał duszę i rozpoczął wieczną służbę jako Mroczny Łowca. Przysiągł walczyć z Daimonami i ratować pochwycone przez nie ludzkie dusze. Nigdy nie miał powodu, żeby żałować dokonanego wyboru – dopóki nie spotkał Sunshine Runningwolf. Niekonwencjonalna Sunshine powinna być dla niego idealną kobietą. Była piękna, seksowna i nie szukała stałego związku. Jednakże, im więcej czasu Talon spędzał w jej towarzystwie, tym bardziej tęsknił za marzeniami o miłości i rodzinie – marzeniami, które pochował wieki temu. A miłość do Sunshine okaże się niebezpieczna dla nich obojga – Talon ma nigdy nie zaznać spokoju i szczęścia, ponieważ jego wrogowie nieustannie szukają sposobu, żeby zniszczyć jego i wszystkich mu bliskich…

Tytuł:Nakręcana dziewczyna/Pompa numer sześć
Autor:Paolo Bacigalupi
Seria:Uczta Wyobraźni
ISBN:978-83-7480- 193-5
Tłumaczenie:Wojciech Próchniewicz
Oprawa:twarda
Format:135x202
Liczba stron:720
Rok wydania:12 stycznia 2011 (PREMIERA!)
Cena detaliczna:55,00 zł
Przyszłość Ziemi nie będzie kolorowa – takie przesłanie można odczytać z wielu książek science fiction. Ich autorzy próbują prognozować nasze dalsze losy, w których znaczącą rolę odgrywają kataklizmy, kryzysy (ekonomiczne, energetyczne), buntowanie się sztucznej inteligencji, utrata człowieczeństwa, samozagłada cywilizacji czy najazdy kosmitów. W nurt ten doskonale wpisuje się twórczość Paola Bacigalupiego...


Tytuł:Szaleństwo aniołów
Autor:Kate Griffin
Seria:Matthew Swift
ISBN:978-83-7480- 196-6
Tłumaczenie:Michał Jakuszewski
Oprawa:miękka
Format:135x202
Liczba stron:560
Rok wydania:12 stycznia 2011
Cena detaliczna:39,00 zł

 Być znudzonym Londynem, to być znudzonym życiem, Londyn zawiera bowiem wszystko, co życie może ofiarować.
                                                                                                                                                    – Samuel Johnson
 
Doktor Johnson miał rację tylko w połowie. W Londynie można znaleźć coś znacznie więcej niż życie. Można tam znaleźć moc, pulsującą w rytmie życia miasta, moc, która czyni z układu starożytnych uliczek znaki runiczne, tętni łoskotem pociągów i autobusów, zmienia swą intensywność zależnie od pory dnia. To nowy rodzaj magii, miejska magia.
Poznajcie Londyn, w którym, magowie jeżdżą Ostatnim Pociągiem, błagają o przysługi Króla Żebraków i interpretują szaloną mądrość Bezdomnej. Poznajcie Londyn, w którym, władające mocą istoty latają z gołębiami, skradają się po kanałach ze szczurami i szukają olśnienia w obłąkanych szeptach niebieskich elektrycznych aniołów.
Poznajcie Londyn Matthew Swifta, gdzie rywalizujący ze sobą czarnoksiężnicy toczą bój o duszę miasta…

20 komentarzy:

 1. Faktycznie ciekawie to wygląda. Muszę zerknąc na ich stronkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne zapowiedzi :) ale ceny trochę duże ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiedzi fajne... Zwłaszcza,że postanowiłam dać jeszcze szanse książce Charlaine Harris. Zapowiada się ciekawie, więc może nie zniechęcę się do reszty

  OdpowiedzUsuń
 4. Tajemnica - :)))
  Edith - to prawda, teraz ceny coraz większe.. A wyobrażasz sobie co będzie, kiedy dodadzą VAT?
  Lena - a ja żadnej nie czytałam, ale mam ogromną ochotę, zwłaszcza, że po "The Vampire Diares" mam chrapkę na wszelkiego rodzaju wampiry:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Za żadną tyle bym nie dała, na dodatek miękka oprawa - jakby to jeszcze w twardej było to może bym się zastanowiła. :) Ale tematyka raczej nie moja. A wg mnie nowy Vat jest już w tych cenach ujęty, bo data publikacji książki jest już w Nowym Roku, choć mogę się mylić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Pompę nr 6..." właśnie zaczynam czytać. "Szaleństwo aniołów" już zamówione. A nad kilkoma jeszcze się zastanawiam ;) Zapowiedzi całkiem, całkiem...

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba na nic się nie skuszę. Małe pocieszenie patrząc na listę kilkudziesięciu książek, które wołają "kup mnie" ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę mniej więcej podobna tematyka większości książeczek... Czekam na recenzje, chociaż ochoty zbyt wielkiej na razie na żadną z tych pozycji nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Aneta - to prawda, ceny tych książek są dość wysokie. Ja ogólnie jeśli mam wybór, nie kupuję tych w twardej oprawie. O VAT'cie nic nie mów, żenada..
  Enga - i jak, i jak? :))
  Kinga - heh, ja już nawet listy nie robię:)
  Madeleine - to prawda, w ogóle tematyka typowo MAG'owa :)
  Futbolowa - też mi się tak wydaje:P

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię serial "Czysta krew", ale niestety pierwszy tom książki mnie nie zachwycił. Wydawało mi się to takim streszczeniem serialu. Reszta też raczej nie moje obecne klimaty ;)

  P.S. Bardzo ładne zmiany tu u Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyjemnostki - ja wolę najpierw zabrać się za książki niż serial :))

  P.S. - a dziękuję bardzo:))

  OdpowiedzUsuń
 12. No, ja przeczytałem dopiero pierwszy tom serii autorstwa pani Harris i bardzo mi się podobał. Później obejrzałem serial "Czysta krew", w którym co prawda kilka rzeczy jest zmienionych, ale i tak był świetny. Więc do części, która teraz wychodzi zapewne również zajrzę. :P

  OdpowiedzUsuń
 13. Harris to raczej nie, bo czytałam pierwszą część i niezbyt mi się podobała, ale ciekawi mnie "Nakręcana dziewczyna". Już gdzieś czytałam o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zapowiedzi zapowiadają się dosyć obiecująco . Już wypatrzyłam kilka perełek ;) Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem ciekawa serii, z której pochodzi pierwsza z przedstawionych przez ciebie książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Pan R - zachęcasz mnie, wiesz?;>
  Beatrix - mnie "Nakręcana dziewczyna" tak średnio kusi. Poczekam sobie na recenzję Agnieszki Tatery:D
  Innamorato - ja również.:)
  Susie - no ja także.

  OdpowiedzUsuń
 17. A czy na moim blogu są same pozytywy ? Nie. Niektóre z blogowiczek również nie opisują wszystkich książek, więc nie rozumiem, o co Ci chodzi ? Oczywiście, że akurat na opis tych dwóch książek nie chciałam marnować czasu, wolałam opisać te, które miały więcej plusów i minusów.

  OdpowiedzUsuń
 18. Hiliko, cieszę się, że mogę Cię do czegoś zachęcić. Z Twojego postu wnioskuję, ze nie czytałaś jeszcze nic z tej serii, więc powiem tyle, że co prawda jest to książka o wampirach, ale nie taka, jak np. "Zmierzch". Tu wampiry są właściwie złe, a przynajmniej złe w porównaniu z cukierkowym Edwardem :P Co prawda jest wątek miłosny i to właściwie chyba główny wątek, ale nie jest to takie różowe jak w książkach Meyer czy nie daj Boże Smith :) Mnie się podobało. Czekam na Twoją opinię :)

  OdpowiedzUsuń
 19. XxZaczytana - ale uwierz, mnie nie interesują opinie niektórych blogowiczek. Cóż, widocznie niektórzy wzorują się bardziej na "niektórych blogowiczkach" niż robią to, co im się podoba. I proszę Ciebie bardzo - na przyszłość nie odpisuj komentarzowo u mnie. Nie lubię takiego przeskakiwania.

  Pan R - ja również się cieszę i w przyszłości chciałabym się odwdzięczyć:)) No nie czytałam, nie czytałam. Według mnie cukierkowy Edward nie powinien nazywać się wampirem - co prawda nie czytałam jeszcze Stokera ani Rice, jednak te krwiożercze stworzenia z kłami charakteryzuję głównie z wyżej wymienionymi autorami. A Smith zbiera same negatywne opinie.. dobrze, że nie zakupiłam pakietu "Pamiętników Wampirów", chociaż nadal mnie kusi - serial uwielbiam.:)

  OdpowiedzUsuń